Megemlékezés a kitelepítés 70. évfordulóján

A Tagozat 5-6. osztálya a 3.B testvérosztállyal együtt 2018. június 11-én (hétfőn) meglátogatta a Völgységben élő németek emlékhelyeit.

A gyermekét kezében tartó, megható ábrázolású Anyai fájdalom című szobor megtekintése után koszorút helyeztek el a kitelepítés
70. évfordulója alkalmából elhelyezett és felavatott emléktáblánál. Útjukat a Németek Házánál fejezték be, ahol megcsodálták a tájszobát, az istállóban lévő mezőgazdasági eszközöket, a csűrben pedig a parasztszekeret is kipróbálták.
Meghatódva álltak meg és emlékeztek iskolánk volt tanárának, Rónai Józsefné Terike néninek a fényképe előtt. Büszkén hallgatták, hogy Bábelné Rein Mária, iskolánk igazgatója és zenetanárunk, Németh Tibor aktív tagja a sikerekben gazdag német kórusnak.
A ház Bonyhád egyik turisztikai célpontja, állomása a Völgységi Múzeum tanösvény programjának.
Megfogadták, hogy a jövő tanévben visszatérnek egy részletesebb megismerésre.

Köszönjük Makkai Ilona, Jurisitsné Lőrinc Ildikó, Pusztai Istvánné és Sántáné Havasi Helga pedagógusoknak a kísérést.

A további képek megtekinthetők a Médiatárban.

Kategória: Egyéb | A közvetlen link.