Tanévnyitó ünnepség

2018. augusztus 31-én (pénteken) délután került sor iskolánkban a tanévnyitó ünnepségre.                                                                                                

A himnuszok elhangzása után köszöntöttük meghívott vendégeinket, és bemutattuk új kollégáinkat. A második évfolyamos diákok színes, vidám műsorral kedveskedtek az egybegyűlteknek: Gűth Máté (2.B) verset szavalt, ezután közösen énekeltek a tanulók. Iskolánk evangélikus lelkészeinek liturgiája után új kisdiákjainké lett a főszerep. A nyolcadikosok átadták a meglepetés Tütéket (ajándékkal teli tölcsérek), ezzel is kifejezve, hogy nagy szeretettel vártuk őket, és mától kezdve már hozzánk, a Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskolához tartoznak. Metz Réka, 1.C osztályos tanuló nagyon bátran és szépen szavalt el egy német verset, nagy tetszést aratva a hallgatóság körében. Iskolánk új tagintézmény-vezetője, Kovács Ferenc igazgató úr rövid beszéddel üdvözölt mindenkit ismét az intézmény falai között, majd megnyitotta a 2018/2019-es tanévet. A Szózat dallamai után az osztályok bevonultak az osztálytermekbe, ahol osztályfőnökeik ellátták őket az évkezdéshez szükséges információkkal. A kis elsősök eleinte kicsit megszeppenve ültek a padokban, de az oldott hangulatban hamar felengedtek, és vidáman, jókedvűen váltak el nevelőiktől a hétfői viszontlátás reményében.
Kívánunk mindenkinek jó tanulást, szép eredményeket és sikereket!

Köszönjük a diákoknak a szereplést, a pedagógusoknak a felkészítő munkát.

A további képek megtekinthetők a Médiatárban.

Kategória: Egyéb | A közvetlen link.