Német nemzetiségi hét iskolánkban

Október 8-tól 13-ig zajlott iskolánkban a német nemzetiségi hét, amelynek fő témája a „Schwäbische Küche” (német konyha) volt.             

A németes pedagógusok és osztályfőnökök rengeteg színes, érdekes programot szerveztek az alsó és felső évfolyamokon egyaránt:

  • múzeumi órák a Völgység Múzeumban (ismerkedés a sváb konyha eszközeivel, főzési szokásokkal, kézműves foglalkozás),
  • kirándulás Óbányára (tájház és Keszler fazekasműhely megtekintése),
  • előadás a régi sváb időkről, szokások felelevenítése,
  • a Deutsche Bühne Ungarn színházi előadása Szekszárdon (Nestroy: A talizmán c. német nyelvű előadás),
  • rétes és bundás alma sütés a technika teremben,
  • református templom megtekintése,
  • összejövetel és sütögetés családoknál (Wasserspatzl, pogácsa stb.).

Német órákon is folyt a serény munka, a kézműveskedés: készültek kézzel festett kék kötények, stelázsi tányérokkal, stelázsi papír, képek, rajzok, szövetmontázsok születtek, fűszernövényekkel, fűszerekkel ismerkedtek, rozmaring koszorút fontak a gyerekek, és végül minden osztályban ínycsiklandozó süteményeket ettek, amelyek otthon készültek (sváb kalácsok, diós stangli stb.). A felsőben citera-előadásban hallgattak meg sváb dalokat a diákok, mégpedig olyanokat, amelyekben sváb ételek, italok jelennek meg. Az élményekben és programokban gazdag hetet szombaton délelőtt gyönyörű napsütésben, fergeteges táncházzal, játékkal zártuk, majd Brezelt (perecet) ettek és limonádéval oltották szomjukat az alsósok.
Hasonlóan az előző évekhez, diákjaink tudása ismét rengeteg új ismerettel bővült a hét folyamán.

Köszönjük a szervezést, lebonyolítást és közreműködést a pedagógusoknak. Külön köszönet jár azoknak a szülőknek, nagyszülőknek és családoknak, akik részvételükkel, segítségükkel hathatósan hozzájárultak a nemzetiségi hét sikeréhez.

A további képek megtekinthetők a Médiatárban.

Kategória: Egyéb | A közvetlen link.