Hetirend

H E T I R E N D

2018. április 16-tól április 22-ig
(32. tanítási hét)

„Hiszen az ÚR látja az ember útjait.”
(Péld 5,21)

Hétfő, április 16. (141.)

1. 7.45-kor Barcsik Zoltán iskolalelkész áhítatot tart a felső tagozaton.
Helye: régi tornaterem
2. A héten az ERASMUS+ projekt keretében a héten Treuchtlingenben folytatják a projekt megvalósítását Horváthné Bék Mária, Bolbachné Iszkádi Marianna és Pozsgai Noémi tanárnők. Tanóráikat helyettesítjük.
3. 9 órától a 2.b osztály, 9.30-kor 2.c osztály orvosi szűrővizsgálatát tartjuk.
Felelős: Fertőné Kecskés Angéla védőnő
4. Holokauszt megemlékezés
Felelős: Naszádos Zsuzsanna tanárnő
5. A 2. órában a 6.C osztály tanulói Iskolarendőri előadáson vesznek részt „Tetteink következménye” címmel.
Helye: Vörösmarty terem
Felügyel: Kersák Tamás tanár úr
6. Az 5. órában a 7.D osztály tanulói Iskolarendőri előadáson vesznek részt „Tetteink következménye” címmel.
Helye: Vörösmarty terem
Felügyel: Kovács Erzsébet tanárnő
7. A 6. órában Németh Tibor tanár úr énekkari próbát tart az érintett tanulóknak.
A többieknek órarend szerinti tanítás lesz.
8. 6. órában vezetőségi megbeszélés
Felelős: Bábelné Rein Mária tagintézmény-vezető asszony
9. 14 órától Solymár Imre Városi Könyvtárban a 2. évfolyamból 13 tanulónk az „Olvasólétra” verseny döntőjén vesz részt.
Felelős és kísér: Fausztné Győrfi Tímea tanító néni

Kedd, április 17. (142.)

1. 7.45-kor Schaller Bernadett iskolalelkész áhítatot tart az alsó tagozaton.
Helye: régi tornaterem
2. 14 órakor a Tagozat 5-6. osztályos tanulói a Gimnáziumban megtekintik Bertalan Tamás alkotásait, tárlatvezető az alkotó.
Felelős: Makkai Ilona és Jurasitsné Lőrinc Ildikó tanárnők
3. A 8. órában írják meg az első évfolyamos tanulók a „Menő Manó” tanulmányi verseny 3. fordulóját.
Felelős: Sántáné Havasi Helga tanító néni
4. 14 órától „Bozsik Intézményi Program” keretében a III. és IV. korcsoportos focisták Zombán játszanak.
Felelős és kísér: Kersák Tamás tanár úr

Szerda, április 18. (143.)

1. A hét folyamán az energiaőrjárat folyamatosan ellenőrzést tart.
Felelősök: Bölcsföldi Márta és Lovászné Till Ágnes tanító nénik és Kovács Zoltán tanár úr
2. A hét folyamán tisztasági ellenőrzés.
Felelősök: Gradwohl Károlyné, Nagyné János Mónika és Péter Ildikó tanító nénik
3. A Nagy Nóra a Pedagógiai Szakszolgálat gyakornoka hospitál az 1. D osztályban.
Felelősök: osztálytanítók
4. A 3. órában Németh Tibor tanár úr énekkari próbát tart az érintett tanulóknak.
A többieknek órarend szerinti tanítás lesz.
5. 13 órától „Elsősegélynyújtó Verseny” lesz iskolánkban a biológia és Knabel teremben, valamint a térköves udvaron.
6. 14 órától atlétika csapatverseny a III. korcsoport részvételével a Gimnáziumban.
Felelős: Kersák Tamás tanár úr

Csütörtök április 19. (144.)

1. 14 órától a Solymár Imre Városi Könyvtárban a 4.B osztályból 10 tanuló vesz részt az „Észforgató” levelező verseny döntőjén.
Kísér: Kerényi Helga pedagógiai asszisztens

Péntek, április 20. (3. piros nap)

1. Föld napi kirándulás – Családi nap – Óbánya – Kisújbánya útvonalon
Felelős: DÖK, Kovács Zoltán tanár úr és a munkaközösség-vezetők
Részletes program külön kiírás szerint
2. 12 órakor a leendő 1. osztályos tanító nénik Soltvadkertre utaznak, ahol a „Sakkpalota” programot tekintik meg. Érintettek: Bölcsföldi Márta, Szegediné Szőts Márta, Szvorényi Jánosné, Zircher Zita, Horváth Szilvia és Vértessyné Beck Éva tanító nénik, valamint Bábelné Rein Mária tagintézmény-vezető asszony

Szombat, április 21.

1. Tavaszi Szakmai nap 8-12 óráig.
Program kiírás szerint.
Felelős: Bábelné Rein Mária tagintézmény-vezető asszony
2. A Curie Környezetvédelmi Csapatverseny országos döntőjén vesz részt két, 4. évfolyamos csapatunk, 6 tanuló részvételével.
Kísér: Szvorényi Jánosné és Zircher Zita tanító nénik

Vasárnap, április 22.

Közlemény

Nagyon színvonalas, jól sikerült bemutatkozó napunk volt. Köszönjük a szervezőnek, Vendég Edit tanító néninek, minden pedagógusunknak, kollégánknak és technikai dolgozóinknak a felkészülésben, szervezésében és megvalósításban nyújtott rengeteg, odaadó munkát!

• Diákolimpia – Megyei mezei futóverseny

I. korcsoport, lány – 4. hely
– Fischer Laura (1.C)
– Sánta Jázmin (2.B)
– Sztojka Dzsesszika (2.B)
– Kató Brigitta (2.B)
– Németh Karolina (2.C)

I. korcsoport, fiú – 7. hely
– Szász Márton (1.C)
– Ziener Zsolt (1.D)
– Niklós Zétény (2.B)
– Derner Áron (2.C)

II. korcsoport, lány – 8. hely
– Miklós Natasa (2.C)
– Orsós Evelin (4.B)
– Rózsa Krisztina (4.C)
– Sztojka Mária (4.C)
– Sánta Zsófia (5.D)
– Stocker Katalin (5.D)

II. korcsoport, fiú – 9. hely
– Szemán Szabolcs (3.B)
– Vukálovits Ákos (3.B)
– György Krisztián (4.C)
– Haskó Patrik (4.C)
– Niklós Roland (4.C)

III. korcsoport, lány – 6. hely
– Dömény Kitti (5.B)
– Antal Virág (6.B)
– Hammer Milla (6.B)
– Szabó Laura (6.B)
– Lak Dorottya (6.C)

III. korcsoport, fiú – 8. hely
– Szőke Kristóf (5.D)
– Daradics Levente (6.B)
– Fertő Roland (6.B)
– Takács Máté (6.C)
– Hübner Szabolcs (6.C)

IV. korcsoport, lány – 3. hely
– Glöckler Éva (8.C)
– Kiss Csenge (8.C)
– Kasler Viktória (8.C)

IV. korcsoport, fiú – 9. hely
– Boros Kevin (7.D)
– Nagy István (7.D)
– Erős Milán (8.C)
– Antal Botond (8.C
Gratulálunk minden csapatnak, a felkészítő pedagógusok munkáját köszönjük.

• Városkörnyéki II. korcsoportos labdarúgás diákolimpia

3. helyezett csapat tagjai
Keszler Kevin – 3.B
Matuschek Zalán – 3.B
Minker Péter – 3.C
Kiss Attila – 4.B
Virányi Péter – 4.B
Nagy Bálint – 4.B
Horváth Bence – 4.B
Szabó László – 4.B
Horeczky Dávid – 4.C
Niklós Roland – 4.C
Gratulálunk a résztvevőknek és köszönjük Kersák Tamás tanár úr felkészítő munkáját!

• LDU német nemzetiségi szavalóverseny

3. hely – Glöckler Ferenc – 2.C, ezzel a kiváló eredménnyel továbbjutott az országos döntőbe.
5. hely – Bányai Brigitta – 2.C
Felkészítőjük Lovászné Till Ágnes tanító néni
7. hely – Bechtel Gerda Hanga – 3.B – felkészítője Sántáné Havasi Helga tanító néni
10. hely – Vass Lili Hanna – 4.B – felkészítője Zircher Zita tanító néni

Gratulálunk minden résztvevő diáknak!
A felkészítő pedagógusoknak köszönjük a munkájukat.

• Német Szépkiejtési Verseny – Solymár Imre Városi Könyvtár

1.hely – Vass Lili Hanna – 4.B
Különdíj – Pál Olivér – 4. B
Felkészítőjük Zircher Zita tanító néni

1. hely – Günter Rebeka – 6.C – felkészítője Bachesz Zita tanárnő
2. hely – Mayer Justin – 6.C – felkészítője Gász Anita tanárnő
2. hely – Szőts Ármin – 5.C – felkészítője Steinhoff Eckart tanár úr

• „Költészet napja” szavalóverseny a Tagozaton

I. kategória – 1-3. osztály díjazottjai
Fábián Csaba Kristóf
Futó Richárd
Nagy Tímea
Schaub Gergő
Szigetvári Beatrix

II. kategória – 5-8. osztály díjazottjai:
1. hely – Mergl Bence
2. hely – Kovács Lajos Patrik
3.hely – Wild Adrián
Különdíj – Dorn Doroti

Emléklappal gazdagodott:
Strigens Viktória
Orsós Márió
Stircz Dániel
Patócs Ármin
Molnár Bence

Minden diákunknak gratulálunk, köszönjük a felkészítő munkát Jurasitsné Lőrinc Ildikó és Borsosné Schwáb Rita tanárnőknek.

• „Könyvtári barangolások” – Solymár Imre Városi Könyvtár
1. hely – Papp Mirabella és Mischl Johanna – 4. B
3. hely – Égető Barnabás és Szabó László – 4.B

Gratulálunk a tanulóknak és köszönjük Szegediné Szőts Márta tanító néninek a felkészítő munkáját!

• Kenguru Nemzetközi Matematika Verseny

Megyei eredmények:
2. évfolyam
12. hely – Sólyom Zselyke – 2.C – Lovászné Till Ágnes tanító néni
17. hely – Bogos Patrik – 2.C – Lovászné Till Ágnes tanító néni
3. évfolyam
9. hely – Fehérvári-Farkas Flóra – 3.B – Sántáné Havasi Helga tanító néni
4. évfolyam
16. hely – Szabó László – 4.B– Zircher Zita tanító néni
20. hely – Horváth Bence – 4.B – Zircher Zita tanító néni
21. hely – Pék Tibor – 4.C– Szvorényi Jánosné tanító néni
5. évfolyam
8. hely – Deér Zsuzsanna – 5.C – Kovács Erzsébet tanárnő
11. hely – Schaub Petra – 5.D – Genczlerné Herczeg Ágota tanárnő
6. évfolyam
5. hely – Ungi Bettina – 6.B – Genczlerné Herczeg Ágota tanárnő
8. évfolyam
10. hely – Antal Botond – 8.C– Genczlerné Herczeg Ágota tanárnő

Az ERASMUS+ projekt keretében fejlesztő társasjátékokkal gazdagodik a Tagozatunk minden csoportja.