A Magyar Parasport Napja iskolánkban

A Magyar Parasport Napját 2017 óta minden évben február 22-én ünneplik. Tavaly közel 500 oktatási intézmény kapcsolódott be a programba, és rendezett február 22-én érzékenyítő, rendhagyó testnevelés órát.           

Iskolánk Tagozatának pedagógusai – idén első alkalommal – szintén megszervezték ezt a megmozdulást. Az alsós osztályok diákjai a délelőtt folyamán felváltva mehettek a tornaterembe, és próbálhatták ki a fogyatékkal élő sportolók sportágai közül a kerekesszékes sorversenyt, a vakfutást és az ülőröplabdát. A felsősök, tornaóra keretében, megmérettethették magukat például fekve nyomásban, és megismerkedhettek a floorballal is.
A gyerekek nagy átéléssel és lelkesedéssel vettek részt a játékokban, látszott, hogy komolyan veszik a feladatokat. Biztosra vagyunk benne, hogy minden résztvevő megértette és átérezte a Magyar Parasport Napjának jelmondatát, amely így szól: „Fogyatékosnak lenni, nem jelenti azt, vesztesnek lenni.”

Köszönjük a szervezésben és lebonyolításban résztvevő pedagógusok munkáját!

A további képek megtekinthetők a Médiatrában.

Kategória: Egyéb | A közvetlen link.