Mintegy 15 éve hirdeti meg iskolánk a Rund um die Feste német nyelvi levelezőversenyt harmadik évfolyamosok számára.
Az idei tanévben Kakasdról, Hidasról, Sióagárdról, Cikóról, Gyönkről és a szekszárdi Dienes iskolából is voltak lelkes jelentkezők, akik a tanév folyamán négy levelezős forduló feladatlapjait oldották meg. A több mint 60 diák közül a legjobbakat – 20 tanulót – május 18-án vártuk a végső megmérettetésre.
A döntő játékos formában, Stationenarbeit keretében zajlott. A versenyzőknek 9 feladattal kellett megbirkózniuk. A szorgalmas és kitartó munkáért mindenki dicséretet érdemel.
Az első 12 helyezettet oklevéllel, könyvvel és édességgel jutalmaztuk. Minden résztvevő emléklappal, egy apró ajándékkal és – reményeink szerint – szép élményekkel térhetett haza.
A legeredményesebb tanulók:
1. hely: Míra Garai (3.C)
2. hely: Josie Meding (3.C)
3. hely: Sophie Mendrek (3.D)
4. hely: Lara Szabó (3.C)
5. hely: Milán Szabó (3.B)
6. hely: Vince Balogh (3.B)
Gratulálunk minden résztvevőnek, elismerés a pedagógusoknak a felkészítésért!
Köszönet Lovászné Till Ágnes, Reiser Kornélia, Fausztné Győrfi Tímea és Vendég Edit tanító néniknek a verseny lebonyolításáért!
A további képek megtekinthetők: Médiatár
