Március 15-i megemlékezés

„Vannak napok, melyek nem szállnak el,
De az idők végéig megmaradnak,
Mint csillagok ragyognak boldogan
S fényt szórnak minden születő tavasznak.
Valamikor szép tüzes napok voltak,
Most enyhe és derűs fénnyel ragyognak.
Ilyen nap volt az, melynek fordulója
Ibolyáit ma a szívünkbe szórja.”

(Juhász Gyula: Március idusára)

Március 14-én az 1848-49-es forradalmat és szabadságharcot ünnepeltük intézményünkben. Ezen a napon március idusára emlékeztünk, és a magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye, nemzeti identitásunk egyik alapköve előtt tisztelegtünk.
A 2. és 3. órában megemlékezésen vettek részt diákjaink a művelődési központban, ahol a Vörösmarty színjátszó körrel kibővített drámaszakkörös gyerekek mutatták be az „Egy szabad országért…” című színvonalas műsorukat. Ezután a Völgységi Múzeumban folytatódott a programok sora: több osztály tekintette meg a múzeum kiállítását, foglalkozáson vettek részt, és a Perczel Miklós Nemzetőr Bandérium fegyveres bemutatóját is megcsodálhatták a gyerekek a múzeum udvarán.

Diákjaink a 15-i, városi ünnepségen is felléptek műsorszámukkal, Deér Zsuzsanna, 6.C osztályos tanulónk Perczel Mór tábornok sírjának megkoszorúzásánál szavalt verset.

Köszönjük kollégánknak, Kazinczy Viktóriának az ünnepi műsor betanítását és minden szereplő közreműködését.

Tisztelet a Hősöknek!

A további képek megtekinthetők a Médiatárban.

Kategória: Egyéb | A közvetlen link.